Galaxy Note III z 8-rdzeniowym procesorem

Rodzina smarfonów Galaxy Note powiększy się niebawem o kolejnego członka. Trzecia już generacja uwielbianego przez biznesmenów tabletofonu będzie diabelnie szybka.

Galaxy Note III będzie sprzętem niezwykłym pod każdym względem. Już sam ekran o olbrzymiej jak na smartfona przekątnej 6,3-cala zrobi wrażenie na każdym. Znacznie większe wrażenie zrobią jednak osiągi sprzętu, który jeśli wierzyć plotkom, zostanie wyposażony w 8-rdzeniowy procesor Exynos 5 SoC.

Chodzi tu o chip wykorzystujący technologię ARM’s big.LITTLE, dzięki której dla operacji wymagających dużej mocy obliczeniowej, może wykorzystywać wsparcie czterech mocniejszych oraz czterech słabszych rdzeni, natomiast w pozostałych przypadkach użyje tylko czterech słabszych, co pozwoli zaoszczędzić sporo energii.

Informacje nie są rzecz jasna oficjalne, ale tak twierdzi The Korea Times, która musi je opierać na bardzo rzetelnych źródłach. Szczególnie, że Samsung pokazał już nowy procesor, który będzie dostarczany wielu firmom, więc chyba nic nie stoi na przeszkodzie, by sam go wykorzystał.

Ciekawe co w takim przypadku zrobi Apple, które płaci Samsungowi 8,8 miliarda dolarów za dostawy procesorów. Kalifornijski koncern chce się od Koreańczyków uniezależnić, ale może się to okazać złym pomysłem. Szczególnie, że firma, z którą Apple chce w tej kwestii współpracować, na pewno nie dostarczy tak wydajnego procesora.

Źródło: Arstechnica.com

You may also like...