Galaxy S3 najchętniej kupowanym smartfonem na świecie!

Wynik 30 milionów sprzedanych egzemplarzy, w trzecim kwartale bieżącego roku fiskalnego, pozwolił Samsungowi Galaxy S III stać się najchętniej kupowanym smartfonem na świecie.

Galaxy S już od dawna rywalizował z iPhone’ami, lecz jego najnowszy model pobił konkurencję Apple na całej linii. Galaxy SIII w ciągu zaledwie pięciu miesięcy znalazł ponad 30 milionów nabywców, stając się najchętniej kupowanym smartfonem na światowym rynku, pozostawiając daleko w tyle iPhone’a 4S.Według Strategy Analytics Galaxy SIII posiada duży, znakomitej jakości ekran, rozbudowaną sieć dystrybucji oraz jest hojnie subsydiowany przez operatorów i to właśnie są czynniki, które zadecydowały o wielkim sukcesie nowego smartfona. Jeszcze w drugim kwartale sprzedaż Galaxy S3 była porównywalna do iPhone’a 4S, lecz już w trzecim kwartale na prowadzenie wysunął się smartfon Samsunga.

iPhone 5 na razie jest na rynku zbyt krótko, by konkurować z Galaxy S3, choć analitycy przewidują, że jeszcze w tym roku sytuacja może się zmienić na korzyść Apple.

Źródło: Businesswire.com

You may also like...