Galaxy S7 z czystym Androidem

Samsung od dawna jest krytykowany za wypełnianie swych smartfonów blootware, czyli firmowym oprogramowaniem, które spowalnia jego działanie. Firma wreszcie wzięła krytykę do serca, ponieważ jak donoszą źródła, Galaxy S7 będzie sprzedawany z czystym oprogramowaniem.

Wielu producentów smartfonów stosuje własne nakładki na system operacyjne, zawierające firmowe oprogramowanie. Jest to rozwiązanie nie do końca lubiane przez konsumentów, gdyż potrafi spowalniać pracę urządzenia, a niestety w większości przypadków nie da się go usunąć.Samsung ostatnio nieźle oberwał za blootware i w krajach azjatyckich został zmuszony do umożliwienia klientom jego deinstalacji. Firma uznała więc, że warto iść jeszcze dalej planuje wyczyścić oprogramowanie Galaxy S7, by sprzęt działał znacznie sprawniej. Oznacza to, że pamięć użytkowa nowego smartfona nie będzie już zaśmiecona taką ilością oprogramowania Samsunga, jak w przypadku poprzednich modeli. Możemy więc zapomnieć o firmowej przeglądarce, managerze plików, odtwarzaczu filmów i muzyki, galerii oraz dyktafonie.

Zobacz smartfony na każdą kieszeń

Szkoda, że firma dopiero teraz zdecydowała się na taki krok, bo gdyby przeprowadziła go kilka lat temu, to jej sprzęt z pewnością sprzedawałby się znacznie lepiej. Ale lepiej późno niż wcale, a im mniej blootware, tym smartfon będzie działał płynniej, a dodatkowo bateria wytrzyma na znacznie dłużej.

Źródło: Talkandroid.comYou may also like...