Samsungi Galaxy S8 i S8+ dostały dziś obiecanego Androida 9.0 Pie

Posiadacze flagowego smartfona Galaxy S8, mogą już pobrać na swe urządzenia najnowszy system Android 9.0 Pie. Jego dystrybucję rozpoczęto od Niemiec, ale w najbliższych godzinach trafi też na pozostałe rynki.

Samsung kontynuuje dystrybucję najnowszego systemu operacyjnego dla swych smartfonów. Zaledwie kilka dni temu otrzymał ją na europejskim rynku Galaxy Note 8. Natomiast od dziś mogą ją pobrać użytkownicy flagowego modelu Galaxy S8 oraz S8+. To duża niespodzianka, gdyż premiery aktualizacji oczekiwano dopiero w marcu. Tymczasem producent się sprężył i mamy ją znacznie wcześniej.

Samsung dystrybucję aktualizacji rozpoczął od Niemiec, więc niebawem zawita również do pozostałych krajów Starego Kontynentu, w tym również Polski. Aktualizacja oznaczona jest numerami G950FXXU4DSBA oraz G955FXXU4DSBA i waży dość dużo, bo aż 1,6 GB. Taki rozmiar aktualizacji wynika z faktu, że znajduje się w niej również lutowa poprawka bezpieczeństwa, którą kilka dni temu dostał Galaxy S7.

Mamy więc dużo pobierania, dlatego lepiej ściągać aktualizację za pomocą WiFi w domu lub biurze, gdyż szybko można wyczerpać posiadany pakiet internetowy. Chyba, że Wasz operator oferuje nielimitowany internet, wtedy nie musicie się tym przejmować. Powinniście natomiast pamiętać, by na czas instalacji aktualizacji podłączyć telefon do ładowarki. Gdyby bowiem urządzenie wyłączyło się w trakcie tego procesu, wówczas jego naprawa byłaby bardzo kosztowna.

Jeśli jeszcze nie dostaliście komunikatu o oczekującej aktualizacji, spróbujcie ręcznie sprawdzić w ustawieniach telefonu, czy nie jest już gotowa do pobrania.

Galaxy S8

Źródło: Sammobile.com

You may also like...