Galaxy S8 i S8 Plus – nowe informacje

Wprawdzie oficjalna prezentacja najnowszego flagowca Samsunga odbędzie się dopiero jutro, ale dzięki kolejnemu wyciekowi informacji, już teraz wiemy o nim praktycznie wszystko.

Konkurencja na rynku flagowych smartfonów jest coraz mocniejsza, więc Samsung chce zadbać o to, by jego Galaxy S8 był od wszystkich rywali lepszy. Firma zapewnia, że będzie to sprzęt oferujący najlepsze funkcje z całej rodziny Galaxy, a także doskonałe wzornictwo, które spodoba się użytkowników.Do sieci wyciekły kolejne informacje na temat tego modelu, które praktycznie ujawniają całą jego specyfikację techniczną. Wiemy więc, że Galaxy S8 posiada 5,8″ ekran Super AMOLED o zakrzywionych krawędziach, który wyświetla obraz w rozdzielczości 2960 x 1440 pikseli. Jego proporcje wynoszą 18:5:9 i są bardzo zbliżone do modelu LG G6. W Galaxy S8 Plus znalazł się natomiast ekran 6,2″.

W nowych telefonach zainstalowano czytniki odcisków palców oraz skanery tęczówki. Na razie posłużą do odblokowania sprzętu i autoryzacji mobilnych płatności, jednak w przyszłości zaoferują więcej funkcji. Użytkownik przy pomocy zlokalizowanego na tylnym panelu czytnika, będzie mógł m.in., otwierać i zamykać aplikacje.

Bezpieczeństwo danych zapewni Secure Folder, czyli wewnętrzny sejf do przechowywania informacji, aplikacji i plików, który znamy z Galaxy S7 i S7 Edge. Natomiast ochronę samego sprzętu przed pyłem i wodą zapewni certyfikat IP68. Jego obecność oznacza, że telefon jest w pełni wodoszczelny i bez uszkodzenia może spędzić w wodzie do 30 minut na głębokości 150 cm.

Raport ujawnia również parametry kamer nowego modelu. Tylna kamera będzie mieć 12 Mpix sensor o rozmiarze pikseli 1.4µm, z przesłoną f/1.7, autofokusem dual-pixel, optyczną stabilizacją obrazu oraz nagrywaniem w 4K. Przednia kamera również ma posiadać laserowy autofokus i sensor 8 Mpix z przesłoną f/1.7. Autofokus w nich zainstalowany ma być tak sprawny, że poradzi sobie nawet z dynamicznymi scenami.

Jeśli chodzi o serce obu modeli, to jak zwykle będą to dwa procesory. Pierwszym z nich jest Exynox 8895 2,5 GHz, własny układ Samsunga, zaś drugim Snapdragon 835 od Qualcomma. Pamięci operacyjnej jest 4 GB, zaś w chińskiej wersji będzie 6 GB.

Pamięci użytkowej przewidziano 64 GB USF 2.0 oraz zlot na kartę microSD, która pozwoli rozszerzyć ją o 256 GB. Smartfon posiada również 3,5 mm gniazdo słuchawkowe, dwuzakresowe gigabitowe WiFi, LTE, GPS, Bluetooth 4.2, NFC oraz złącze USB-C.

Bateria w Galaxy S8 ma pojemność 3000 mAh, natomiast w Galaxy S8 Plus 3500 mAh. W obu modelach można ją ładować bezprzewodowo. Oprócz tego telefon ma również głośniki stereo.

Nabywcy Galaxy S8 i Galaxy S8 Plus, który ma kosztować odpowiednio 799 i 899 euro, będą mogli skorzystać z firmowego programu serwisowego Samsung Guard S8, w ramach którego telefon zostanie naprawiony w ciągu jedynie dwóch godzin. Producent na niektórych rynkach zaoferuje również przedłużoną gwarancję oraz jednorazową, darmową wymianę ekranu w przypadku jego uszkodzenia.

Źródło: Softpedia.com

You may also like...