Galaxy S8 pierwszym smartfonem z Bluetooth 5.0?

Kilka dni temu zaprezentowano najnowszą wersję standardu Bluetooth, zapewniającego naszym smartfonom łączność z różnymi urządzeniami. Chodzą słuchy, że pierwszym urządzeniem, które będzie go wykorzystywać może być Samsung Galaxy S8.

Dziś trudno sobie wyobrazić istnienie smartfonów bez standardu łączności Bluetooth. Wprawdzie na początku służył on tylko do stosunkowo wolnego przesyłania danych pomiędzy urządzeniami, ale rozwój nowoczesnej technologii znacznie zwiększył zakres zastosowań tego systemu.Obecnie Bluetooth używane jest do komunikacji z bardzo szeroką gamą urządzeń, począwszy od bezprzewodowych słuchawek i głośników, poprzez różnego rodzaju akcesoria, a kończąc na sprzęcie z kategorii inteligentnego domu, typu żarówki LED, termostaty, ekspresy do kawy itp.

Kilka dni temu, odpowiadająca za ten standard organizacja Bluetooth Special Interest Group, zaprezentowała nową jego generację, mianowicie Bluetooth 5.0. Ma on dwukrotnie większą prędkość, czterokrotnie większy zasięg oraz ośmiokrotnie większą pojemność nadawania w porównaniu do poprzedniej wersji. Poprawiona została w nim również współpraca z innymi technologiami bezprzewodowej łączności.Bluetooth Special Interest Group oczekuje, że najnowsza wersja standardu Bluetooth pojawi się na rynku w ciągu maksymalnie pół roku. Nieoficjalnie mówi się, że pierwszym smartfonem, który będzie ją wspierał, może być Samsung Galaxy S8, który zostanie oficjalnie zaprezentowany pod koniec lutego przyszłego roku.

Bluetooth 5.0 jest kolejną nowinką technologiczną, która znajdzie się na pokładzie najnowszego flagowca koreańskiego koncernu. Mówi się, że model ten dostanie nie tylko optyczny skaner linii papilarnych umieszczony pod szkłem, ale też będzie miał trzy wersje wyświetlacza.

Źródło: Sammobile.com

You may also like...