Galaxy S8: problem ekranu rozwiązany

Użytkownicy Galaxy S8 nie muszą się już przejmować tym, że ekrany ich smartfonów wyświetlają obraz zabarwiony na czerwono. Samsung wypuścił właśnie najnowszą aktualizację, która rozwiązuje ten problem.

Tuż po premierze Samsunga Galaxy S8 okazało się, że niewielka liczba telefonów, które trafiły do sprzedaży, ma problem z wyświetlaczem. Prezentowany na nim obraz nie był bowiem wyświetlany prawidłowo, gdyż przeważał w nim kolor czerwony.

Pojawiły się głosy, że może to być wada sprzętowa, która będzie wymagać wymiany sprzętu na nowy. Samsung jednak upierał się przy tym, że jest to tylko kwestia programowa i wymaga niewielkiej kalibracji nasycenia barw. Firma miała przygotować aktualizację oprogramowania, która ten problem rozwiąże.

Obiecana aktualizacja właśnie się ukazała i jest na razie udostępniana w Korei Południowej dla modeli SM-G950N (Galaxy S8) oraz SM-G955N (Galaxy S8+). Po jej zainstalowaniu, w oprogramowaniu telefonu pojawiają się dodatkowe opcje w trybie ustawień wyświetlacza Adaptive Display. Użytkownik może tam regulować nasycenie kolorów, dopasowując je do własnych preferencji.

Jest także zupełnie nowa opcja o nazwie Screen Edge Color Balance, znajdująca się pod menu Screen Mode, która służy do regulacji kolorów na krawędziach wyświetlacza.

Dystrybucja nowej poprawki dopiero się rozpoczęła, więc trzeba będzie poczekać kilka dni zanim trafi na wszystkie rynki, na których dostępny jest Galaxy S8. A przypomnę, że od dziś nowy smartfon jest oficjalnie dostępny również na polskim rynku.

Galaxy S8

Źródło: Sammobile.com

You may also like...

1 Response

  1. Kwiecień 29, 2017

    […] na czerwono obraz prezentowany na wyświetlaczu. Wprawdzie kwestię przesterowanych kolorów udało się rozwiązać wprowadzoną w tym tygodniu poprawką, to pojawił się kolejny […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *