Galaxy S8 i S8+ powoli tracą wsparcie producenta

Flagowe modele Galaxy S8 oraz S8+ będą teraz aktualizowane co kwartał. To jasny sygnał, że Samsung przymierza się do zakończenia wspierania tego sprzętu.

Smartfony starzeją się w bardzo szybkim tempie i już po dwóch latach od premiery przestają otrzymywać kolejne aktualizacje systemu operacyjnego. Natomiast zazwyczaj po trzech latach producent kończy dostarczają im poprawki bezpieczeństwa chroniące przed hakerami. Od tego momentu urządzenie przestaje być bezpieczne.

Taki los już niebawem czeka flagowe modele Samsunga Galaxy S8 oraz S8+, które na rynku pojawiły się w marcu 2017 roku. Zadebiutowały z systemem Android 7 Nougat, a obecnie pracują na Androidzie 9, którego otrzymały w zeszłym roku. Oczywiście nie mają co liczyć na Androida 10, gdyż są już na ten system zbyt stare i firma powoli przygotowuje się do zakończenia wsparcia. Potwierdza to kolejny krok producenta.

Koreańska marka właśnie zmieniła harmonogram ich aktualizacji, przechodząc z cyklu miesięcznego na kwartalny. Urządzenia będą więc znacznie rzadziej otrzymywały kolejne poprawki, a to jasny sygnał świadczący o tym, iż firma przygotowuje się do zakończenia ich wspierania. Dodam, że w kwartalnym cyklu aktualizacje otrzymują również modele Galaxy S7 Active oraz Galaxy S8 Lite.

Samsung wspiera swe flagowce przez maksymalnie cztery lata, więc firma porzuci je ostatecznie już na początku przyszłego roku. Jest więc jeszcze trochę czasu, by przesiąść się na nowszy model.

Galaxy S8

Źródło

You may also like...