Galaxy S8 z baterią 3000 mAh?

Najnowsze wieści z Korei Południowej sugerują, że Galaxy S8 może mieć nieco mniejszą baterię niż wcześniej sugerowano. Jej pojemność może wynieść około 3000 mAh, a więc znacznie mniej niż w Galaxy Note 7.

Samsung wciąż nie ujawnił ostatecznej specyfikacji technicznej swego najnowszego flagowca, więc nadal musimy się opierać jedynie na plotkach i spekulacjach. Najnowsze dotyczą pojemności baterii, która się w nim znajdzie.Z wcześniejszych doniesień wynikało, że wyposażony w 5,7″ ekran Galaxy S8, będzie miał akumulator 3250 mAh, natomiast 6,2″ Galaxy S8 Plus otrzyma baterię 3750 mAh. Informacje te były najwyraźniej niezbyt precyzyjne, gdyż najnowsze doniesienia z Korei Południowej wskazują na nieco mniejszą pojemność.

Informacje pochodzą rzekomo od anonimowego źródła zbliżonego do Samsunga, więc mogą być wiarygodne. Źródło twierdzi, że zdecydowano się na taką pojemność baterii po przeprowadzeniu szeregu testów, które zapewne wykazały, że takie akumulatory będą się spisywać najlepiej. Ich dostawcą będzie japońska Murata Manufacturing oraz Samsung SDI, a dodam, że w jednej z chińskich fabryk tej firmy w tym tygodniu miał miejsce pożar. Zapaliły się baterie składowane w pomieszczeniu z odpadami.

Doniesienia oczywiście nie są potwierdzone, ale jeśli okażą się prawdziwe, to można się zastanawiać jak długo tak duży telefon będzie działać na tak małym akumulatorze.

Źródło: Theinvestor.co.kr

You may also like...