Wyciekła specyfikacja smartwatcha Galaxy Watch Active

Eksperci z XDA ujawnili specyfikację techniczną nowego smartwatcha Galaxy Watch Active. Nowy sprzęt ma 1,3″ wyświetlacz oraz firmowy procesor Samsung Exynos 9110.

Coraz lepiej poznajemy najnowszy smartwatch Samsunga jakim jest Galaxy Watch Active. Dzięki specjalistom z forum XDA udało na się poznać jego specyfikację techniczną, która zapowiada się całkiem interesująco. Szczegóły wyposażenia nowego sprzętu znaleziono w oprogramowaniu zegarka, a więc są to dane jak najbardziej wiarygodne.

Wynika z nich, że produkt otrzyma 1,3″ wyświetlacz, który oczywiście jest okrągły, natomiast pod maską będzie pracował procesor Samsung Exynos 9110. Zegarek posiada również wbudowany głośnik, który zapewne posłuży do odtwarzania muzyki, a być może także do prowadzenia rozmów telefonicznych. Opcjonalnym wyposażeniem będzie natomiast modem LTE.

Niestety w pewnych aspektach nowy zegarek jest krokiem w tył, a dotyczy to m.in., kwestii zasilania. Galaxy Watch Active dostanie bowiem akumulator o pojemności 230 mAh. To znacznie mniej niż bateria Galaxy Watch, której pojemność wynosi 270 mAh. Różnica w pojemności jest spora i w przypadku tak małego urządzenia przekłada się to na dużo krótszy czas pracy.

Co ciekawe, firmware nie wspomina o obrotowym bezelu, który w poprzednich zegarkach Samsunga umożliwiał sterowanie funkcjami. Rendery sugerują bowiem, że producent zrezygnuje z tego elementu. Wkrótce okaże się czy to dobra, czy też zła wiadomość. Ale jeśli go zabraknie, to dotychczasowi użytkownicy smartwatchy Samsunga będą musieli przyzwyczaić się do nowego sposobu sterowania.

Galaxy Watch Active

Źródło: Xda-developers.com

You may also like...