GameStick zdobywa wsparcie producentów niezależnych

Obecnie największym sukcesem na Kickstarerze uznać można nową konsolę GameStick, która w zaledwie 30 godzin zebrała kwotę 100,000 dolarów, potrzebną do rozpoczęcia produkcji.

Teraz twórcy nowej konsoli na Androidzie, zabiegają o wsparcie ze strony niezależnych producentów gier, zachęcając ich do rozpoczęcia produkcji nowych tytułów. Trzeba przyznać, że oferowane warunki są naprawdę atrakcyjne. Za 250 dolarów, taki producent zapewnia sobie aż 6-miesięczny okres (do lipca), podczas którego zgarnie 100 procent zysków ze sprzedaży gier. Później oczywiście każdy będzie musiał zapłacić odpowiedni procent dochodów producentowi konsolki.Niestety nawet jeśli producent zdecyduje się na taki pakiet, nie otrzyma dev-kita wcześniej od innych, a więc będzie to raczej niewielka korzyść i na pewno nie uzyska w ten sposób zapowiadanych sześciu miesięcy. Ale nawet wówczas, producenci muszą się pospieszyć, ponieważ przeznaczono dla nich tylko 250 miejsc.

Na chwilę obecną producentom GameSticka udało się zebrać pół miliona dolarów, co przełoży się na dodatkowe opcje samej konsolki. Pojawią się m.in. czarny i czerwony kontroler, a także slot na kartę microSD.

Źródło: Kickstarter.com

You may also like...