Nowe żarówki GE Lighting współpracują z Google Home. Nie potrzebujemy już wyłącznika

Nasze domowe oświetlenie staje się coraz inteligentniejsze. GE Lighting zapowiedziało właśnie nowe modele żarówek, wyposażonych w sterowanie głosowe.

Jeszcze kilka lat temu nikt by nawet nie pomyślał, że domowym sprzętem można sterować przy pomocy komend głosowych. Dziś nie jest to już nic niezwykłego, gdyż w sklepach dostać możemy systemy umożliwiające kontrolowanie w ten sposób wielu różnych urządzeń.

Takie rozwiązania są najpowszechniej wykorzystywane w domowym oświetleniu i właśnie zawitały do żarówek firmy GE Lighting. Znany producent oświetlenia zapowiedział nowe produkty z kolekcji C by GE, które oferują znacznie większy komfort użytkowania. Nowa rodzina składa się z kolorowych żarówek, dostępnych w trzech wersjach różniących się jasnością oraz zużyciem energii.

Każda z nich oferować ma światło białe oraz kolorowe. A sterowanie ich pracą możliwe będzie nie tylko poprzez Bluetooth, ale też współpracę z inteligentnym głośnikiem Google Home. Przy pomocy Asystenta Google użytkownik będzie mógł kontrolować kolor światła, jego natężenie itp.

Oczywiście jeśli jesteśmy tradycjonalistami, możemy kontrolować oświetlenie w bardziej standardowy sposób. Producent oferuje bowiem bezprzewodowe włączniki komunikujące się z żarówkami za pomocą Bluetooth. Mają własne zasilanie i nie potrzebują przewodów, więc możemy je umieścić w praktycznie dowolnym miejscu.

Co więcej, niektóre modele będą mieć sensor ruchu. Wówczas światła zapalą się automatycznie gdy ktoś wejdzie do pokoju i zgasną po wyjściu tej osoby. Na ich pokładzie znajdą się dodatkowo sensory natężenia światła. Dzięki nim żarówki nie włączą się jeśli pokój jest wystarczająco oświetlony. Żarówki mają być również kompatybilne z akcesoriami, np. inteligentnymi gniazdkami.

Nowe produkty GE Lighting trafią do sprzedaży w pierwszym kwartale bieżącego roku. Ich ceny na razie pozostają nieznane.

GE Lighting

GE Lighting

GE Lighting

GE Lighting

GE Lighting

Źródło: Slashgear.com

You may also like...