Geekbench potwierdza Androida Pie dla LG V40 ThinQ. Testy aktualizacji już trwają

LG pracuje już nad Androidem Pie dla flagowego modelu LG V40 ThinQ. Potwierdza to najnowszy benchmark wykonany przez Geekbench.

Android 9.0 Pie pojawił się na rynku już kilka miesięcy temu, więc można by sądzić, że jest już powszechnie dostępny. Niestety nadal możemy go zainstalować na stosunkowo niewielkiej liczbie smartfonów. Wielu użytkowników wciąż czeka bowiem na swoją kolei i nie ma pojęcia kiedy ich sprzęt dostanie aktualizację. Sytuacja powinna ulec znaczącej poprawie już w przyszłym roku, gdyż wówczas otrzyma go więcej modeli. Wśród nich z pewnością znajdziemy także LG V40 ThinQ, dla którego aktualizacja jest obecnie testowana przez producenta.

Potwierdza to benchmark Geekbench, który przeprowadził właśnie test tego modelu, działającego już na nowym systemie. W teście jednego rdzenia udało się osiągnąć wynik 2315 punktów, natomiast w teście wielu rdzeni wyniósł on 7242 punkty. Rezultat jest bardzo zbliżony do osiągniętego na systemie Oreo, więc na pewno nie przyniesie żadnych zmian w wydajności sprzętu.

Zapewni natomiast wiele nowych funkcji, takich jak adaptacyjna jasność ekranu, lepsze zarządzanie energią itp. Oczekuje się również, że producent wprowadzi kilka modyfikacji do interfejsu użytkownika, zmieniając nieco jego wygląd. Na razie nie wiemy kiedy aktualizacja trafi w ręce użytkowników, ale jest mało prawdopodobnie, by pojawiła się jeszcze w tym roku.

LG V40 ThinQ

Źródło: Androidheadlines.com

You may also like...