Gionee M6 zatwierdzony przez TENAA

Chiński organ TENAA zatwierdził właśnie kolejny model smartfona, który już wkrótce pojawi się na półkach chińskich sklepów. Jest nim Gionee M6 o oznaczeniu modelu GN8003, który już 26 lipca pojawi się w sprzedaży.

Gionee M6 to model ze średniej półki o wymiarach 152,3 x 75,3 x 8,4 mm i masie 185 gram, w którym możemy oczekiwać, 5,5-calowego wyświetlacza w technologii AMOLED, prezentującego obraz w rozdzielczości 1080p. Dla niektórych może się to wydać mało, ale trzeba pamiętać, że takie parametry zapewnią umiarkowane zużycie energii.Sercem smartfona jest natomiast ośmiordzeniowy Snapdragon 652 składający się z czterech rdzeni Cortex A53 do mniej wymagających zadań oraz czterech rdzeni Cortex A72 włączających się gdy potrzeba większej mocy. Do tego dochodzi jeszcze dość sporo, bo aż 4 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci użytkowej, której jednak nie rozszerzymy kartą microSD, gdyż producent nie przewidział slotu.

Smartfon posiada też dwie kamery: tylną 13 Mpix oraz przednią 8 Mpix, jednakże pozbawioną lampy błyskowej. Nie zabrakło w nim również czytnika odcisków palców znajdującego się na tylnym panelu, natomiast energię do pracy zapewnia 5000 mAh bateria.

Smartfon dostępny będzie z Androidem 6.0 Marshmallow, ale w tej chwili nie wiadomo jeszcze ile ma kosztować.

Źródło: Timesnews.co.ukYou may also like...