Gmail pozwala lepiej chronić wrażliwe informacje

Użytkownicy Androida mogą już korzystać z nowego trybu aplikacji Gmail. Opcja o nazwie Confidential Mode, pozwala lepiej chronić cenne dla nas informacje.

W dzisiejszych czasach informacje bywają niezwykle cenne, więc warto odpowiednio je chronić przed wpadnięciem w niepowołane ręce. Ułatwia nam to popularna usługa poczty elektronicznej Gmail, która w wersji na Androida wzbogaciła się o zupełnie nową funkcję.

Funkcja nazywa się Confidential Mode i dla użytkowników desktopowych została udostępniona już w maju. Teraz natomiast mogą z niej korzystać również posiadacze smartfonów z najpopularniejszym systemem operacyjnym. Mówiąc w wielkim uproszczeniu, nowa funkcja zapewnia lepszą ochronę informacji przed nieautoryzowanym dostępem. Użytkownik może bowiem ustawić czas samozniszczenia prowadzonej rozmowy, po upływie którego zostanie ona całkowicie wymazana z naszego komputera i serwerów. Warto jednak rozważnie używać tej funkcji, ponieważ po wysłaniu emaila, nie można już zmienić licznika samozniszczenia.

Dodatkowo można ustawić specjalny kod, bez którego niemożliwe będzie odczytanie wysłanej wiadomości. Kod przeznaczony jest tylko dla osób, które nie korzystają z Gmaila, a jego zadaniem jest weryfikacja tożsamości odbiorcy. Potwierdza więc, że jest to osoba uprawniona do przeczytania wiadomości.

Nowa funkcja jest już dostępna dla każdego użytkownika Gmaila i nie wymaga aktualizowania aplikacji. Na razie nie wiadomo kiedy stanie się dostępna również dla użytkowników systemu iOS.

Gmail

Źródło: Twitter.com

You may also like...