Apple walczy z chorobą lokomocyjną za pomocą gogli VR

Najnowszy patent Apple opisuje technologię, służącą do walki z chorobą lokomocyjną. Jej głównym elementem są gogle VR wyposażone w specjalne oprogramowanie.

Choroba lokomocyjna jest problemem dotykającym wiele osób. Spora część naszej populacji nie jest w stanie znieść podróży samochodem, która wywołuje u nich mdłości. Musi więc stosować leki łagodzące jej skutki.

Wiele firm stara się z walczyć z tą chorobą na różne sposoby, a wkrótce do tej walki może się włączyć również Apple. Amerykański koncern opatentował bowiem nową technologię, której zadaniem jest ułatwienie podróży. Patent koncernu opisuje system wykorzystujący gogle VR oraz specjalne oprogramowanie. Gogle zakładane na głowę, prezentują widok w czasie rzeczywistym, wraz z wizualnymi elementami łagodzącymi skutki choroby.

Pomysł przedstawia się z pewnością bardzo ciekawie, lecz pod względem praktyczności nie jest to najlepsza koncepcja. Pasażer musiałby bowiem za każdym razem zakładać gogle, a to niezbyt komfortowy pomysł. Oczywiście jest to tylko patent, więc nie ma żadnej pewności, że Apple zechce go wykorzystać. Bardziej prawdopodobne jest tylko zabezpieczenie pomysłu.

Dużo lepszy pomysł zaprezentował niedawno koncern Jaguar Land Rower. Pomysł zakłada modyfikacje auta celem zmniejszenia skutków choroby. Są to m.in. zmiana pozycji ekranu systemu inforozrywki, więcej opcji regulacji foteli, a także adaptacyjne zawieszenie. Pozwala ono zredukować ruchy kabiny o niskiej częstotliwości, powodowane przemieszczaniem się po nierównej drodze.

gogle VR

Źródło

You may also like...