Google zwiększa dostępność technologii Duplex. Bot z SI trafił do kolejnych użytkowników

Google udostępnia kolejnym użytkownikom technologię Duplex. Nowy bot z wbudowaną SI, trafił właśnie do większej liczby posiadaczy smartfonów Pixel.

Jeśli oglądaliście tegoroczną konferencję Google I/O, to z pewnością pamiętacie jedną z nowości zaprezentowaną tam przez amerykański koncern. Chodzi o technologię Duplex wykorzystującą sztuczną inteligencję. Jest to bot działający na podobieństwo cyfrowych asystentów Siri czy Alexy, jednak o zachowaniu bardziej zbliżonym do ludzkiego.

Dotychczas bot sprawdzany był tylko przez niewielką grupę zaufanych testerów Google, ale teraz koncern postanowił zaoferować go większej liczbie osób. Udostępniono go właśnie kolejnym posiadaczom smartfonów z rodziny Pixel.

Duplex to bot którego zadaniem jest telefoniczne umawianie nam różnego rodzaju spotkań. Technologia potrafi m.in., umówić nas na wizytę u fryzjera lub zarezerwować stolik w restauracji. Wystarczy tylko wydać Asystentowi Google odpowiednią komendę i wybrać lokal, a ten samodzielnie zarezerwuje stolik. Oczywiście funkcjonalność ta nie działa na razie z każdą restauracją, lecz jedynie z wybranymi lokalami. Na tę chwilę można w ten sposób zarezerwować stolik m.in., w Nowym Jorku, Atlancie, Phoenix oraz San Francisco.

Technologia wzbudziła sporo kontrowersji, głównie z powodu tego jak dobrze udaje człowieka. Mimo to Google się tym nie przejęło i jak widać nadal rozwija nowy system. Możemy się więc spodziewać, że z czasem jej możliwości będą rosły i zacznie wykonywać także inne zadania.

Duplex

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...