Google Glass może sterować urządzeniami

Powoli poznajemy funkcjonalność najnowszego urządzenia Google Glass, ale Google nie odkryło przed nami wszystkich kart i sprzęt ma jeszcze wiele tajemnic. A jego możliwości są większe, niż podejrzewaliśmy.

Z najnowszego patentu o nazwie Wearable Computer with Superimposed Controls and Instructions for External Device, związanego z Google Glass wynika, że okulary mogą nam służyć do sterowania domowym sprzętem elektronicznym, takim jak kserokopiarka, ekspres do kawy, system alarmowy, drzwi do garażu, telewizor, czy nawet lodówka. Na wyświetlaczu okularów nie tylko pojawią się szczegółowe informacje o danym sprzęcie, lecz także wirtualny panel służący do jego obsługi.

Co więcej, technologia ma działać automatycznie i jeśli np. użytkownik zbliży się do drzwi garażu, te otworzą się same, ponieważ funkcjonalność Google Glass opierać ma się na lokalizacji użytkownika. Tak więc, gdy posiadacz okularów opuści garaż, jego brama zamknie się automatycznie.

Technologia nie ograniczy się tylko do garażu lub lodówki, lecz łączyć ma się również z innym sprzętem z WiFi, Bluetooth lub NFC, a użytkownik będzie mógł nim sterować.
Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę, że minie jeszcze wiele czasu, zanim ta funkcjonalność stanie się w pełni użyteczna, ale zapowiada się to interesująco i Google Glass rzeczywiście może stać się bardzo przydatnym gadżetem w naszym codziennym życiu.

Źródło: Engadget.com

You may also like...