Google Glass zagra nam na kościach

Google Glass to sprzęt, który wzbudza spore zainteresowanie świata, ale teraz zapewne stanie się jeszcze bardziej popularny, ze względu na sposób emisji dźwięku.

Na światło dzienne wypłynęła właśnie informacja, że 24 stycznia Google złożyło w Urzędzie Patentowym wniosek, związany z technologią emisji dźwięku przez okulary Google Glass. Krótko mówiąc, sprzęt nie będzie miał żadnych głośników, zaś emisja dźwięku ma się odbywać bezpośrednio poprzez kości użytkownika.

Technologia, którą chce wykorzystać koncern Google nie jest nowa. Na rynku dostępnych jest kilka produktów i słuchawek, które jej używają. Natomiast ciekawostką jest to, że wcześniej w dokumentach dotyczących Google Glass, nie było nawet wzmianki o takim patencie.

W urządzeniu, oprócz WLAN w standardzie 802.11 b/g pracującego na częstotliwości 2,4 GHz oraz nadajnikowi Bluetooth 4.0, znajdziemy wibrujący element, który zajmie się przekazywaniem dźwięku do głowy użytkownika, korzystając z przewodnictwa kości. Technologia zostanie tak opracowana, by wibracje elementu nie były odczuwalne, a jedynie przekazywały audio.

Google Glass nie ma jeszcze ustalonej daty premiery, jednak urządzenie na pewno nie zadebiutuje na rynku w tym roku i bardzie prawdopodobny jest 2014 rok.

Źródło: Reuters.com

You may also like...