Google Glass zidentyfikuje nas po sylwetce i ubraniu

Google Glass wzbudza coraz większe zainteresowanie świata i choć pojawiają się już pierwsze propozycje zabronienia użytkownikom sprzętu wchodzenia do barów, to wielu na pewno jest zainteresowanych jego zakupem.

Każdego tygodnia poznajemy kolejne funkcje tego sprzętu, a jedną z najnowszych jest możliwość rozpoznawania naszych znajomych w tłumie, korzystając z danych dotyczących sylwetki, postury, lub noszonego ubrania.Taką funkcję Google Glass zawdzięcza duetowi naukowców – Dr. Shirahi Nelakuditi z Uniwersytetu Północnej Kalifornii oraz Dr. Romitowi Roy’owi Choundhury z Duke University. Wspólnie opracowali aplikację o nazwie InSight stworzoną do identyfikacji ludzi w tłumie, nawet jeśli są do nas odwróceni plecami. Oprogramowanie wykorzystuje wizualne dane, takie jak projekt wzoru oraz ruch postaci do stworzenia wizualnego odcisku palca danej osoby.

Testy wykonane na 15 ochotnikach pokazały, że technologia działania niemalże idealnie, bowiem udało się uzyskać aż 93 procentową poprawność wskazań i to bez używania systemu rozpoznawania twarzy. To trochę przerażające, bo oznacza, że żaden znajomy się przed nami nie ukryje, nawet jeśli doklei sobie wąsy, założy okulary i naciągnie na oczy czapkę.

Źródło: Newscientist.com

You may also like...