Google kończy z automatyzacją odpowiedzi Gmaila

Google zamyka aplikację Reply, która wyręczała użytkownika w odpowiadaniu na emaile. Uruchomiony na początku roku program nie będzie już dostępny.

Google często eksperymentuje z różnymi usługami, których celem jest ułatwienie życia użytkownikom korzystającym z usług koncernu. Nie wszystkie pomysły okazują się jednak trafione i czasem firma musi wycofać wprowadzone narzędzia, gdyż nie były zgodne z oczekiwaniami.

Taki los spotkał właśnie aplikację Reply, której zadaniem była automatyzacja odpowiedzi na emaile w usłudze Gmail. Narzędzie pojawiło się w usłudze na początku bieżącego roku. A jego rolą było wyręczanie użytkownika poprzez tworzenie inteligentnych odpowiedzi na otrzymane emaile, bazując na ich kontekście. Aplikacja jest dziełem programistów z Area 120, oddziału Google zajmujące się eksperymentami dotyczącymi różnych pomysłów oraz koncepcji, więc był zasadniczo testem.

Eksperyment ten został zakończony, ponieważ zupełnie się nie sprawdził. Miał masę błędów, a sugestie odpowiedzi nie zawsze były właściwe. Nie oznacza to jednak, że sam pomysł trafił do kosza. Aplikacja Reply nadal będzie dostępna w innych produktach Google, ale nie znajdziemy jej już w Gmailu.

Możliwe, że inżynierowie koncernu wykorzystają zdobytą w ten sposób wiedzę, by zaimplementować ją w przyszłości do Androida.

Reply

Źródło: 9to5google.com

You may also like...