Google Go zyskuje popularność. Aplikację pobrano już 100 mln razy

Udostępniona we wrześniu zeszłego roku aplikacja Google Go, szybko zdobywa popularność. Aktualnie narzędzie ma już na koncie ponad 100 mln pobrań.

Przez lata budżetowe smartfony z Androidem, musiały korzystać ze standardowej wersji systemu, tak jak wszystkie inne. Nie było to dobre rozwiązanie, gdyż ich słaba wydajność nie była w stanie zapewnić płynności działania wszystkich funkcji, A to z kolei zniechęcało do ich zakupu.

Sytuacja zmieniła się, gdy Google wreszcie zauważyło problem i wypuściło na rynek system Android Go. To okrojona wersja platformy dostosowana do możliwości urządzeń z niskiego segmentu. System oczywiście posiada też aplikacje dopasowane do wydajności sprzętu, a jedną z nich jest Google Go, która coraz bardziej zyskuje na popularności. Udostępniona we wrześniu zeszłego roku aplikacja, ma już na koncie ponad 100 mln pobrań.

Google Go początkowo zaczynało swój żywot jako okrojona wersja wyszukiwarki, ale szybko zyskało wiele nowych możliwości. Aktualnie jest to narzędzie podnoszące komfort korzystania z telefonu. Aplikacja ma bardzo szeroki zakres funkcji, od dostarczania odpowiednio przygotowanych wyników wyszukiwań, aż po odczytywanie na głos treści umieszczonych na stronach. Zapewnia też wygodny i szybki dostęp do ulubionych stron internetowych oraz aplikacji, a także filmów i zdjęć.

Jeśli posiadacie więc smartfon z najniższej półki, to Google Go może być bardzo pomocne. Aplikacja nie jest bowiem ograniczona tylko do smartfonów z Android Go i można ją zainstalować na każdym urządzeniu. A znajdziecie ją w Google Play Store.

Google Go

Źródło: Gsmarena.com

You may also like...