Google Lens coraz bardziej dostępne na iOS. Funkcja trafiła właśnie do wyszukiwarki

Użytkownicy iOS otrzymali kolejną możliwość korzystania z Google Lens. Tym razem mogą wykorzystać funkcję w wyszukiwarce Google, ułatwiając sobie znalezienie różnego rodzaju przedmiotów.

Wyszukiwarka Google jest bardzo przydatnym narzędziem pod warunkiem, że wiemy czego szukamy. Czasem jednak zauważymy na ulicy fajne buty, kurtkę lub rasę psa, które chcielibyśmy mieć. Niestety jeśli nie mamy pojęcia kto jest producentem interesujących nas ubrań lub jaka jest rasa psa, znalezienie ich będzie trudne. Specjalnie do takich zadań, powstała więc zaprezentowana w zeszłym roku funkcja Google Lens.

Jest rozwinięcie funkcji wyszukiwania obrazem. Taka opcja od dawna dostępna jest w wyszukiwarce Google i wystarczy wkleić obrazek, by znaleźć pożądany przedmiot. Tutaj mamy podobną zasadę, gdyż aby odnaleźć przedmiot, musimy nakierować na niego kamerę naszego smartfona.

Funkcja Google Lens początkowo dostępna była przede wszystkim na Androida, ale teraz coraz bardziej zadomawia się również na iOS. Jest już obecna m.in., w Google Photos, a teraz użytkownicy iPhone’ów mogą jej używać także w wyszukiwarce Google. Aby się do niej dostać, trzeba wcześniej kliknąć odpowiednią ikonę w polu wyszukiwania. Wówczas uruchomi się nam kamera, którą kierujemy na interesujący nas przedmiot, jaki pragniemy odnaleźć.

Zaktualizowana wersja przeglądarki Google, jest już dostępna w App Store, więc jeśli jej nie macie, to możecie ją pobrać stąd. Posiadaczom aplikacji, wystarczy tylko że ją zaktualizują.

Google Lens

Źródło: Twitter.com

You may also like...