Nowa funkcja Google Maps trafiła na iOS. Ułatwi znalezienie ciekawych miejsc

Google Maps na iOS otrzymało nową aktualizację. Użytkownicy iPhone’ów mogą już korzystać z zakładki Dla Ciebie, ułatwiającej znalezienie ciekawych miejsc.

Google nieustannie wzbogaca swą popularną usługę Google Maps o nowe funkcje. Choć nie da się ukryć, że większość z nich trafia najpierw do Androida. Tak było również z całkowicie nową zakładką Dla Ciebie, którą firmowa platforma amerykańskiego koncernu dostała jakieś pół roku temu.

Użytkownicy iOS mogą czuć się nieco pomijani, ale prędzej czy później oni również otrzymują nowe funkcje. Jedna z nich właśnie pojawiła się na urządzenia Apple, a jest nią zakładka Dla Ciebie. To nowa funkcja, ułatwiająca znalezienie ciekawych miejsc. Funkcja dostarcza nam rekomendacje interesujących wydarzeń oraz restauracji, serwujących posiłki pasujące do naszych wymagań kulinarnych.

Po kliknięciu na skrót jesteśmy przenoszeni do nowego ekranu, na którym widzimy np., listę ciekawych wydarzeń odbywających się w naszej okolicy. Pokazuje nam również planowane otwarcia nowych restauracji, czy też innych miejsc, których częścią są lokale gastronomiczne. Dzięki temu będziemy wiedzieć wcześniej o nowych miejscach, do których warto zajrzeć. I w ten sposób załapiemy się na promocje, które często są organizowane w momencie uruchomienia nowego biznesu.

Zakładka Dla Ciebie, dostępna jest dla użytkowników iOS na razie tylko w 40 krajach, ale z biegiem czasu ich liczba będzie z pewnością rosnąć.

Google Maps

Źródło: Slashgear.com

You may also like...