Google Maps na telefonie komórkowym? Teraz to możliwe

Usługa Google Maps została stworzona z myślą o smartfonach. Tymczasem może działać także na telefonie komórkowym, czego przykładem jest Reliance JioPhone.

Telefony komórkowe, niegdyś bardzo popularne urządzenia do komunikacji, dziś oferują mocno ograniczoną funkcjonalność. Na takim sprzęcie nie da się uruchomić żadnych aplikacji, które są powszechnym wyposażeniem smartfonów, jak chociażby Google Maps.

A przynajmniej tak sądziliśmy do tej pory, gdyż Reliance JioPhone udowadnia, że jest to jak najbardziej możliwe. Telefon wprowadzony na rynek w zeszłym roku w Indiach, posiada system KaiOS, będący następcą platformy FireFox OS. Wyposażono go również w WiFi, LTE, VoLTE i GPS, a także możliwość uruchamiania niektórych aplikacji.

Jedną z nich jest nawigacja GPS od koncernu Google. Wprawdzie 2,4″ ekran nie jest zbyt duży, więc interfejs jest mocno ograniczony, ale sama aplikacja jest jak najbardziej funkcjonalna. Oferuje nam wyszukiwanie adresów, pokazuje mapę, naszą lokalizację, a także wybór trasy dla samochodu, roweru oraz komunikacji miejskiej. Witryna gadgets360.com opublikowała zdjęcie, potwierdzające że na tym sprzęcie da się uruchomić wspomnianą aplikację.

Nie jest to jedyna z dużych aplikacji, która działa na tym telefonie. Całkiem niedawno producent dodał Facebooka, a w planach jest wzbogacenie systemu KaiOS o WhatsApp, YouTube, a nawet cyfrowego asystenta Google Assistant. Te aplikacje pojawią się na rynku równolegle z JioPhone 2. Model ten wygląda jak nieco starsze telefony BlackBerry i posiada pełną klawiaturę QWERTY.

Google Maps

Źródło: Gadgets.ndtv.com

You may also like...