Google Maps pomoże znaleźć miejsce parkingowe

W dużych miastach znalezienie wolnego miejsca parkingowego często graniczy z cudem. Może nam w tym jednak pomóc usługa Google Maps, która w wersji beta została właśnie wzbogacona o nową funkcję.

Każdy kto musi na co dzień żyć w dużej metropolii i dojeżdża do pracy samochodem, doskonale wie, że z roku na rok z parkowaniem są coraz większe problemy. Przybywa bowiem aut, a tymczasem władze miast nie myślą o budowie nowych miejsc parkingowych, które pomieściłyby je wszystkie.Trwa więc nieustanna walka o wolne miejsce, na którym można postawić auto, a przewagę w ich zdobywaniu mają gadżeciarze, korzystający z nowoczesnej technologii, która im w tym pomaga. Jednym z narzędzi pomagających naleźć miejsce jest Google Maps, które testuje właśnie zupełnie nową funkcję.

W becie Google Maps 9.44 dostępnej na razie dla bardzo ograniczonej liczby użytkowników, pojawiła się funkcja wyszukiwania wolnego miejsca parkingowego. Oczywiście nie chodzi tu o opcję, która dokładnie wskaże nam takie miejsce, a raczej ogólnie zasugeruje, czy w danym obszarze miasta uda nam się łatwo zaparkować. System prawdopodobnie gromadzi dane na bazie GPS’ów użytkowników telefonów.Na dzień dzisiejszy nie wiadomo kiedy Google zdecyduje się wprowadzić tę funkcję do pełnej wersji swej usługi. Dodam, że jest ona rozwijana od sierpnia ubiegłego roku, lecz dopiero teraz mogą ją testować użytkownicy usługi.

Źródło: Androidpolice.com

You may also like...