Google Maps udostępni naszą lokalizację

Google wprowadziło kolejną nową funkcję do usługi Google Maps. Dzięki niej, użytkownicy tej popularnej aplikacji mogą udostępniać swą obecną lokalizację przyjaciołom oraz rodzinie.

W tym tygodniu Google wzbogaciło swą flagową usługę o dwie zupełnie nowe funkcje. Pierwszą z nich jest możliwość zapamiętania pozycji naszego pojazdu wraz z informacjami o czasie jego postoju. Kolejną jest udostępnianie naszej aktualnej lokalizacji.Funkcję udostępniania naszej lokalizacji rodzinie i przyjaciołom już od dawna oferują takie aplikacje jak Waze oraz Uber, jednak w Google Maps dotychczas jej brakowało. Google nadrobiło jednak te niedopatrzenie i właśnie ją udostępniło. Obecnie użytkownicy smartfonów z Androidem lub iOS mogą w czasie rzeczywistym udostępniać swe aktualne miejsce pobytu.

Opcja jest bardzo łatwa w obsłudze, wystarczy tylko otworzyć boczne menu i kliknąć na niebieską kropkę wskazującą naszą lokalizację, a następnie wybrać jej udostępnienie. Można wówczas wysłać ją osobom z naszych kontaktów lub wygenerować link do załączenia w emailu, komunikatorze itp.

Funkcja ta świetnie nadaje się do lokalizowania dzieci, gdyż rodzic dzięki niej będzie w każdej chwili znał ich pozycję.

Źródło: Blog.google

You may also like...