Google Maps udowadnia że Ziemia jest okrągła

Google Maps otrzymało nową funkcję, będącą rozszerzeniem opcji udostępniania lokalizacji. Udostępnia ona również informacje o poziomie baterii w telefonie użytkownika.

Google Maps ciągle zyskuje nowe ulepszenia oraz opcje podnoszące funkcjonalność tej popularnej aplikacji nawigacyjnej. Jednym z ostatnich ulepszeń jest funkcja udostępniania lokalizacji użytkownika przyjaciołom, dzięki której w każdej chwili wiedzą gdzie się znajdują ich znajomi.

Wbrew pozorom opcja nie narusza naszej prywatności, gdyż możemy udostępnić lokalizację tylko wybranym osobom. Przydaje się jednak w przypadku organizowania spotkań w określonych lokalizacjach, np. przed koncertem. Jest też bardzo użyteczna dla rodziców, którzy dzięki temu dokładnie wiedzą gdzie w danej chwili znajdują się ich dzieci.

Google postanowiło jednak podnieść użyteczność tej funkcji i wzbogaciło ją o udostępnianie stanu naładowania baterii. W ten sposób dowiemy się kiedy nasz przyjaciel może zniknąć z sieci, bo wkrótce wyładuje mu się smartfon. Nie będzie też mógł kłamać nam, że bateria mu się wyczerpała i z tego powodu nie mógł się z nami skontaktować.

To nie jedyna zmiana wprowadzona w tej aplikacji. Kolejną funkcją jest udowodnienie płaskoziemcom, że wbrew ich teoriom nasza planeta jest okrągła. Gdy uruchomimy aplikacji w przeglądarce naszego komputera i oddalimy widok mapy, naszym oczom ukazuje się cała kula ziemska. To taki miły dodatek dla osób uwielbiających globusy.

Google Maps

Źródło: Reddit.com

You may also like...