Google na iOS z wyszukiwaniem streamingu

Wyszukiwanie streamingu na iPhonie stało się właśnie łatwiejsze. Google przygotowało bowiem nową aktualizację wyszukiwarkę w wersji na iOS. Pozwoli to łatwiej znajdować programy telewizyjne, filmy oraz muzykę dostępne w serwisach streamingowych.

Streaming jest obecnie najpopularniejszą formą dostępu do różnego rodzaju treści, takich jak filmy, seriale, czy też muzyka. Jest bowiem niezwykle wygodna, nie musimy pobierać na dysk żadnych plików i czekać aż zapiszą się na dysku. Można więc od razu oglądać wybrany film.

W przypadku Androida znajdywanie treści dostępnych w streamingu nie jest problemem, gdyż wyszukiwarka Google taką opcję oferuje już od jakiegoś czasu. Teraz mogą z niej skorzystać również posiadacze iPhone’ów. Google zaktualizowało bowiem swą wyszukiwarkę dla iOS, wzbogacając ją o taką funkcję.

Dzięki temu użytkownik może łatwo odnaleźć interesujące go treści, bez względu na to, czy szuka muzyki, filmów czy seriali. Wyszukiwarka będzie w tym celu korzystać z takich platform jak iTunes, Hulu, Amazon Video, Google Play, YouTube, Netflix oraz Spotify.

Jeśli więc szukamy filmu, dostaniemy wówczas od razu link prowadzący do platformy, która posiada go w swej ofercie, wraz z informacją o kosztach jego wypożyczenia lub zakupu. To samo tyczy się również muzyki, tyle że zamiast do Nefflixa, wyszukiwarka skieruje nas np. do Apple Music, czy Spotify.

ios

Źródło: Engadget.com

You may also like...