Google nie zamyka serwisu Stadia

Google zdementowało pogłoski sugerujące zamknięcie serwisu streamingowego Stadia. Rozpowszechniane na ten temat informacje okazały się głupim żartem nudzącego się nastolatka.

W tym tygodniu pojawiły się doniesienia, że Google planuje zamknąć swą platformę Stadia, oferującą klientom gry w streamingu. Informacja najpierw pojawiła się na twitterowym koncie Killed by Google fame oraz blogu należącym do tej samej osoby i sugerowała, że firma zamierza uśmiercić usługę.

Autor twierdził, że dowiedział się o tym od starego przyjaciela i współpracownika. Osobnik ponoć obecny był na spotkaniu w Google, na którym dyskutowano o przyszłości usługi. Źródło twierdziło, że serwis zostanie zamknięty już pod koniec tego lata i taki sam los czeka serwis Google Play Music.

Informacja szybko się rozprzestrzeniła, wywołując poważny niepokój u użytkowników wspomnianego serwisu. Wkrótce okazało się jednak, że był to zwykły żart, zaś Google zdementowało tę informację na swym Twitterze.

Firma uspokoiła wszystkich fanów zapewniając, że Stadia nadal będzie działała i stale będą się w niej pojawiać nowe tytuły.

Google Stadia

Źródło

You may also like...