Google opracowało szkła kontaktowe dla diabetyków

Diabetycy mają bardzo ciężkie życie, gdyż muszą nieustannie kontrolować poziom glukozy we krwi. Google opracowało jednak znacznie wygodniejsze rozwiązanie, a są nim specjalne soczewki kontaktowe.

Amerykański koncern zaprezentował światu całkowicie nowe i bardzo nowoczesne soczewki kontaktowe. Nie są to jednak zwykłe kontakty, które noszą na co dzień osoby z wadą wzroku. Te zostały stworzone specjalnie dla diabetyków, a ich zadaniem jest zastąpienie typowych mierników. Posiadają bowiem wbudowany niewielki sensor, nieustannie mierzący poziom glukozy w naszych łzach. Zebrane dane, trafiają następnie do niewielkiego układu, który przy pomocy diody LED informuje nas o zmianach jego poziomu.

Soczewki są na razie tylko prototypem i w zasadzie nie wiadomo zbyt wiele na ich temat. Producent nie informuje bowiem o wygodzie ich użytkowania, a także czy da się je czyścić tak jak normalne kontakty, czy też trzeba będzie wymieniać.

Zanim więc technologia wejdzie na rynek, Google będzie musiało udzielić odpowiedzi na wiele istotnych pytań, ale koncern już współpracuje z FDA, by jak soczewki mogły jak najszybciej trafić do sklepów.

soczewki kontaktowe

Źródło: Google.com

You may also like...