Google opracowało szkła kontaktowe dla diabetyków

Diabetycy mają bardzo ciężkie życie, gdyż muszą nieustannie kontrolować poziom glukozy w krwi, a to pociąga za sobą konieczność częstego nakłuwania palca by przebadać krew. Google opracowało jednak znacznie wygodniejsze rozwiązanie.

Amerykański koncern zaprezentował światu soczewki kontaktowe. Nie są to jednak zwykłe kontakty, które noszą na co dzień osoby z wadą wzroku. Te zostały stworzone specjalnie dla diabetyków i posiadają niewielki sensor, nieustannie mierzący poziom glukozy w naszych łzach. Zebrane dane, są następnie przekazywane do niewielkiego układu, który przy pomocy diody LED informuje nas o zmianach jego poziomu.

Soczewki są na razie tylko prototypem i w zasadzie nie wiadomo zbyt wiele na ich temat. Producent nie informuje bowiem o wygodzie ich użytkowania, a także czy da się je czyścić tak jak normalne kontakty, czy też trzeba będzie wymieniać.

Zanim więc technologia wejdzie na rynek, Google będzie musiało udzielić odpowiedzi na wiele istotnych pytań, ale koncern już współpracuje z FDA, by jak soczewki mogły jak najszybciej trafić do sklepów.

Źródło: Google.com

You may also like...