Google Pixel 2 bez gniazda słuchawkowego

Do grupy smartfonów pozbawionych gniazda słuchawkowego, dołączy Google Pixel 2 oraz Pixel XL. Zostanie ono zastąpione złączem USB-C.

Jak dotąd już parę firm pozbyło się gniazda słuchawkowego w nowych modelach smartfonów, ale wkrótce może ich być więcej. Chodzą słuchy, że tego elementu planuje pozbyć się również Google w nadchodzącym modelu Google Pixel 2.

Tak twierdzi Stephen Hall, redaktor naczelny witryny 9to5Google, który ponoć miał dostęp do wewnętrznych dokumentów Google. Rozmawiał też w tej sprawie z osobami zbliżonymi do amerykańskiego koncernu, które potwierdziły tę informację. Oczywiście na razie jest to informacja niepotwierdzona, kilka firm już zdecydowało się na taki krok, więc nie można go wykluczyć.

Kluczowym pozostaje pytanie jak klienci marki zareagują na brak typowego gniazda słuchawkowego. Oczywiście nie musi to być od razu takie uciążliwe dla użytkownika. Kilku producentów, które usunęły gniazdo, oferuje bowiem przejściówki umożliwiające dalsze korzystanie z posiadanych już słuchawek.

Dla posiadacza Google Pixel 2 tak więc niewiele się w tej materii zmienia.

Google Pixel 2

Źródło: Twitter.com

You may also like...