Google Pixel 2 rozpozna każdą piosenkę

Nowe informacje dotyczące smartfona Google Pixel 2, sugerują niezwykłą funkcjonalność. Telefon otrzyma funkcję rozpoznawania słyszanych piosenek.

Zdarza się Wam, że w radiu lub telewizji usłyszcie gdzieś piosenkę, której tytuł bardzo chcielibyście poznać? W dzisiejszych czasach nie jest to dużym problemem, gdyż istnieje mnóstwo aplikacji mobilnych, które mogą nam go podać.

Trzeba je jednak najpierw zainstalować w swym smartfonie, a do tego mieć ją uruchomioną, by mogła zidentyfikować utwór. Google chce więc, by jego najnowszy smartfon Google Pixel 2, dysponował taką funkcją wbudowaną. Co więcej, będzie ona stale działać.

Tak twierdzi na Twitterze Artem Russakovskii, redaktor witryny Android Police. Jego zdaniem będzie mieć nieustannie włączoną funkcję rozpoznawania piosenek. Gdy więc usłyszy jakiś utwór, na ekranie wyświetli jego tytuł oraz wykonawcę.

Funkcja zapowiada się ciekawe, jednak biorąc pod uwagę jej stałą aktywność, może negatywnie wpłynąć na zużycie baterii. Nie wiadomo też co z prywatnością, bo jeśli będzie ciągle słuchać, to może też słuchać rozmów użytkowników. A to już nie byłoby fajne.

Z innych szczegółów technicznych nowego smartfona, wymienić można ściskaną ramkę znana już z HTC U11. Pojawi się także nowy tryb pracy aparatu, podobny do trybu portretowego znanego z urządzeń Apple.

To na razie wszystkie przecieki na temat Google Pixel 2. Niebawem odbędzie się oficjalna prezentacja tego modelu i wówczas poznamy jego oficjalną specyfikację techniczną.

Google Pixel 2

Źródło: Twitter.com

You may also like...