Google Pixel 4 ogranicza płynność nagrywanych wideo

Na jaw wychodzą pierwsze ograniczenia nowego smartfona Google Pixel 4. Okazuje się, że nowy model nagrywa filmy w jakości 4K, jedynie z prędkością 30 klatek na sekundę.

Topowe smartfony już od wielu lat nagrywają wideo w jakości 4K, zaś większość modeli oferuje płynność na poziomie 60 kl/s. Użytkownicy z dużym zaskoczeniem przyjęli więc fakt, że najnowszy Google Pixel 4 jest w stanie osiągnąć tylko połowę tej wartości, czyli 30 fps. Zmniejsza to płynność nagrywanego filmu i wielu nabywcom tego sprzętu może się nie spodobać.

Klienci ciekawi byli dlaczego Google zdecydowało się na takie ograniczenie. Postanowiono więc zasięgnąć języka u źródła i zapytać o to producenta. Przedstawiciel koncernu twierdzi, że zdecydowano się na taki krok, gdyż większość użytkowników i tak korzysta z rozdzielczości 1080p. Poza tym 4K/60 fps wymaga sporej ilości wolnego miejsca, a tymczasem jak wiemy smartfon nie posiada slotu na kartę microSD. Użytkownik korzysta więc wyłącznie z wbudowanej pamięci, której jest tylko 128 GB, więc może się szybko zapełnić.

Jest to dość sensowne rozwiązanie. Producent powinien jednak dać użytkownikowi wybór poziomu jakości nagrania, zamiast zmuszać go do korzystania z fabrycznych ustawień. Jeśli więc cenicie sobie jakość nagrywanych wideo, to najnowszy Google Pixel 4 raczej nie zaspokoi Waszych potrzeb.

Google Pixel 4

Źródło

You may also like...