Google Pixel może dostać tryb Always On Display

Smartfony z rodziny Google Pixel mogą dostać funkcję znaną z urządzeń Samsunga. Mowa o Always On Display, pokazującej informacje na zgaszonym ekranie.

Urządzenia mobilne z serii Google Pixel posiadają wprawdzie ekrany OLED, ale nie wiedzieć czemu Google dotąd nie zdecydowało się wyposażyć ich w funkcję Always On Display. Być może wkrótce koncern zdecyduje się to zrobić.

Przypomnę, że funkcja Always On Display, znana m.in. ze smartfonów Galaxy S7 oraz Galaxy S8, to opcja prezentująca informacje na zgaszonym ekranie. Fragment wyświetlacza jest cały czas włączony i można na nim umieścić np., zegarek, datę czy też inne wybrane informacje. Takie rozwiązanie jest bardzo użyteczne, choć trzeba pamiętać, że zużywa baterię w tempie około 1% na godzinę.

Być może wkrótce Always On Display pojawi się także w smartfonach Google Pixel. Specjaliści z XDA Developers odkryli bowiem w deweloperskiej wersji Androida O kod, który może o tym świadczyć.

Funkcja zostanie więc udostępniona użytkownikom wraz z premierą nowego systemu, która odbędzie się już za kilka tygodni. Oczywiście jako pierwsze, nowy system dostaną smartfony koncernu Google.

Always On Display

Źródło: Xda-developers.com

You may also like...