Google Play sprzedaje filmy 4K

Internetowy sklep Google Play wzbogaca swą ofertę o treści przeznaczone dla miłośników dobrego kina. Właśnie rozpoczęła się tam sprzedaż filmowych nowości dostępnych w rozdzielczości 4K.

Już od kilku tygodni w sieci krążyły plotki sugerujące, że Google chce poszerzyć ofertę sklepu Google Play przeznaczonego dla posiadaczy urządzeń mobilnych z Androidem i zacząć oferować w nim treści w 4K.Doniesienia okazały się prawdziwe, gdyż Google właśnie rozpoczęło w Google Play sprzedaż takich filmów. Można je nie tylko zakupić, ale też wypożyczyć, co jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem.

Jeśli jednak już sięgacie po swoje smartfony, by wypożyczyć kilka nowości i obejrzeć je na świeżo zakupionym telewizorze 4K firmy Samsung, to muszę Was zmartwić. Treści w 4K na razie dostępne są tylko w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie, natomiast reszta świata musi się póki co zadowolić standardowymi materiami.Na chwilę obecną dostępnych jest 125 pozycji, a ceny za wypożyczenie zaczynają się od 7,99 dolarów, natomiast w przypadku ich zakupu, trzeba wydać co najmniej 29,99 dolarów. Nie wszystkie tytuły można jednak kupić lub wypożyczyć, gdyż w niektórych przypadkach działa tylko jedna z opcji.

Źródło: Blog.google

You may also like...