Google poda więcej informacji nt. oflagowanych stron

Koncern Google ogłosił uruchomienie nowej funkcji, dzięki której internauci uzyskają znacznie szerszą wiedzę, dotyczącą witryn, które zostały zablokowane ze względów bezpieczeństwa.

Surfując po sieci, czasem widzimy w naszej przeglądarce komunikat o zablokowaniu dostępu do wspomnianej witryny ze względów bezpieczeństwa. Naturalnie możemy pominąć ostrzeżenie i wejść na stronę, jednak dotychczas nie wiadomo było dlaczego wspomniana strona może być niebezpieczna, gdyż enigmatyczny komunikat tego nie wyjaśniał.

Teraz się to zmieni, ponieważ Google zaktualizowało swój Raport Przejrzystości, wzbogacając go o sekcję Safe Browsing Site. Każdy internauta może wpisać adres zablokowanej strony, by dowiedzieć się więcej na temat powodów takiej blokady. Na poniższym przykładzie Kickasstorrents widzimy, że strona jest oflagowana, ponieważ może podstępem nakłonić użytkownika do zainstalowania oprogramowania, które wpłynie na sposób przeglądania stron, np. zmieniając stronę główną, lub też wyświetlając dodatkowe reklamy na odwiedzanych witrynach.

Dowiemy się tam również kiedy ostatni raz oflagowana witryna została sprawdzona pod kątem bezpieczeństwa, co z pewnością uchroni nas przed niebezpieczeństwem.

Źródło: Google.com

You may also like...