Google pomaga z nowymi smartfonami Nokii

Najnowsze smartfony koncernu Nokia, które już w przyszłym roku pojawią się na rynku, zostaną stworzone we współpracy z koncernem Google. Amerykański gigant współpracuje bowiem ściśle przy ich powstawaniu.

Wiemy już na pewno, że Nokia powraca na rynek smartfonów, po tym jak zakończyła się jej współpraca z Microsoftem. Doskonale znane wszystkim przedsiębiorstwo, nie będzie jednak samodzielnie sprzedawało smartfonów, lecz udzieliło licencji fińskiej firmie HMD Global, która zajmie się tym zadaniem, oferując je pod szyldem Nokii.Dokładne szczegóły techniczne nowych urządzeń nie są jeszcze znane, ale mówi się, że przy ich tworzeniu pomaga koncern Google, który ponoć ściśle współpracuje z HMD Global.

Szczegóły tej współpracy nie są dokładnie znane, ale skoro internetowy gigant samodzielnie nie produkuje smartfonów z rodziny Nexus czy też Pixel lecz zleca to zewnętrznym firmom, to można się domyślać, że chodzi tutaj o pomoc w oprogramowaniu systemowym.

Ekspansja nowego sprzętu Nokii ma być globalna. Folrian Seiche, prezes HMD Global w rozmowie z mediami potwierdził, ze jego firma nie zamierza pominąć żadnego rynku. A że umowa z Nokia została podpisana na 10 lat, więc będzie sporo czasu, by nowe smartfony można było wprowadzić do każdego kraju.Arto Nummela, dyrektor generalny przedsiębiorstwa powiedział też, że HMD Global ma aspirację do stania się jednym z kluczowych graczy na rynku urządzeń mobilnych. Osiągnięcie tego celu jest całkiem prawdopodobne, gdyż Nokia jest synonimem solidności oraz dużej funkcjonalności. Jeśli więc nowe smartfony będą dobre i tanie, nie będzie problemów ze znalezieniem nabywców.

Pierwsze modele urządzeń HMD Global pojawią się w sprzedaży już na początku przyszłego roku.

Źródło: Androidauthority.com

You may also like...