Google Stadia testowane także na innych smartfonach

Google Stadia nie będzie ograniczała się tylko do smartfonów Pixel. Nowe wieści mówią o rozpoczęciu testów na urządzeniach należących również do innych marek.

Kilka miesięcy temu koncern Google uruchomił nową usługę dla graczy o nazwie Google Stadia. To serwis streamujący gry bezpośrednio na sprzęt użytkownika, dzięki czego nie musi posiadać wydajnego komputera lub konsoli. Teoretycznie bawić można się również na smartfonach, jednak ta kwestia ma pewne ograniczenia. Usługa dostępna jest bowiem tylko na urządzenia z rodziny Pixel, ale niebawem sytuacja się zmieni.

Według najnowszych doniesień ruszyły właśnie pierwsze testy usługi na urządzeniach pochodzących od innych producentów. Testy prowadzone są na razie w sposób bardzo przypadkowy i uczestniczy w niej niewiele osób, więc nie wiemy dokładnie jak usługa się spisuje.

Google Stadia

Nie jest to jednak dużym problemem, gdyż sami możemy się o tym przekonać. Niezależni programiści już sprawili, że Google Stadia nieoficjalnie działa praktycznie na każdym urządzeniu z Androidem 9.0. Co ciekawe, nie ogranicza się tylko do smartfonów, gdyż dało się ją uruchomić również na czytnikach ebooków, takich jak Onyx Boox Max 3.

Źródło

You may also like...