Google Store wprowadza do oferty odświeżane fabrycznie produkty

Google idzie śladem Apple i również zaczyna sprzedaż odświeżanych fabrycznie produktów. Są dostępne w Google Store z pełną gwarancją i atrakcyjną ceną.

Apple już od jakiegoś czasu oferuje swym klientom produkty odświeżane fabrycznie, czyli tzw., refurbished. Są to urządzenia używane, pochodzące najczęściej z serwisów oraz zwrotów. Firma wymienia w nich baterię oraz uszkodzone elementy, przeprowadza pełną diagnostykę i następnie ponownie wprowadza do sprzedaży. Ich ceny są oczywiście niższe od nowych produktów, co czyni je bardzo atrakcyjnymi. Poza tym obejmuje je pełna gwarancja producenta.

Google pozazdrościło konkurencji tego pomysłu i również zaczyna wprowadzać do oferty sprzęt refurbished. Firma wyjaśnia, że istnieją cztery kroki przywracające sprzętowi nowe życie. Przede wszystkim produkt przechodzi inspekcję, by ocenić czy w ogóle nadaje się do fabrycznego odświeżenia. Następnie poddaje się go czyszczeniu oraz niezbędnym naprawom. W dalszej kolejności przechodzi testy, które dają pewność, że wszystko jest z nim w porządku. Potem dostaje oryginalne akcesoria i trafia na półkę.

Co ciekawe Google nie wspomina nic o wymianie baterii, jak robi to Apple. Można jednak założyć, że urządzenie dostaje nowy akumulator, bo inaczej działałoby niezbyt długo. Oczywiście produkt jest objęty standardową roczną gwarancją, podobnie jak inne urządzenia.

Na razie oferta odświeżanych fabrycznie produktów dostępnych w Google Store, nie jest zbyt bogata. Znajdziemy w niej jedynie Pixelbook w cenie 749 dolarów (nowy 999 dolarów) oraz Google WiFi z trzema nadajnikami za kwotę 179 dolarów (nowe 259 dolarów). Z biegiem czasu powinno jednak dość więcej produktów.

Google Store

Źródło

You may also like...