Google planuje dwa tańsze modele smartfonów z rodziny Pixel

Najnowsze dokumenty FCC sugerują nadejście tańszych smartfonów z rodziny Pixel. W planach są dwa modele, mianowicie Pixel 3 Lite oraz Pixel 3 XL Lite.

Oferta smartfonów Google nie przedstawia się szczególnie zachęcająco. Skierowana jest wyłącznie do wymagającego klienta dysponującego z grubym portfelem. Amerykański koncern nie ma bowiem tańszych modeli, a takie obecnie wzbudzają największe zainteresowanie konsumentów.

Firma doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego pracuje nad budżetowymi wersjami swych produktów. Z dokumentów FCC wynika, że inżynierowie koncernu pracują nad dwoma nowymi urządzeniami, które mogą być oferowane pod nazwą Pixel 3 Lite oraz Pixel 3 XL Lite.

Dokumenty nie ujawniają żadnych szczegółów technicznych nowych produktów. Podają jedynie ich numery modelowe, mianowicie G020C i G020G. Możemy w nich również przeczytać, że urządzenia będą posiadały NFC, WiFi, Bluetooth i LTE, natomiast ich systemem operacyjnym jest Android 9.0 Pie.

Nieoficjalnie mówi się, że Google specjalnie prosiło FCC, by szczegóły techniczne smartfonów utrzymało w tajemnicy od 24 sierpnia. To mogłoby sugerować, że tego właśnie dnia odbędzie się ich oficjalna prezentacja. To oczywiście tylko spekulacje, więc musimy po prostu poczekać na zapowiedź nowych modeli. O tańszych smartfonach Google mówi się jednak już od dłuższego czasu. Istnieje więc spora szansa na to, że firma z Mountain View wreszcie zdecyduje się wprowadzić je do sprzedaży.

Pixel 3 Lite

Źródło: 9to5google.com

You may also like...