Konto Google przejęte przez oszustów. Użyli go do wyłudzenia danych

Oszuści przejęli na Twitterze konto G Suite, należące do Google. Wykorzystali je do wyłudzenia danych osobowych, wabiąc użytkowników darmowymi Bitcoinami.

Konta na Twitterze są bardzo często przejmowane przez hakerów, wykorzystujących je następnie do różnego rodzaju oszustów. Szczególnie łakomym kąskiem są te, które posiadają mnóstwo fanów. Istnieje bowiem duża szansa, że część z nich zupełnie nieświadomie nabierze się na przekręt.

Tym razem hakerom udało się przejąć oficjalne konto G Suite, należące do koncernu Google. Konto posiadające 800 tys., fanów zostało przejęte w dniu wczorajszym, zaś oszuści próbowali wyłudzić dane osobowe osób, które je obserwują. Podszywając się pod Google poinformowali, że przygotowali dla społeczności fanów 10 tys. Bitcoinów, które zamierzają im rozdać. Warunkiem skorzystania z tej niesamowitej promocji, było podanie swych danych osobowych.

Na szczęście administratorzy konta dość szybko zareagowali na tę sytuację, więc hakerzy mieli do konta dostęp przez niecałą godzinę. Nie wiadomo jednak czy któryś z użytkowników dał się na to nabrać i udostępnił przestępcom swe dane. Oczywiście u wielu osób w przypadku takiej oferty zapaliłaby się w głowie lampka ostrzegawcza, ale nie można wykluczyć, że niektórych zaślepiła chciwość. Zresztą wiele badań przeprowadzonych w przeszłości pokazało, że ludzie bardzo chętnie podają swe dane osobowe obcym osobom, jeśli mają za dostać za to prezent.

G Suite

Źródło: Neowin.net

You may also like...