Google wyrzuca ze sklepu aplikacje umożliwiające zakup marihuany

Google nie chce w swym sklepie aplikacji umożliwiających dostarczanie marihuany do domu klienta. Firma wyrzuciła takie programy z cyfrowego sklepu Google Play Store.

Parę lat temu kilka amerykańskich stanów zalegalizowało marihuanę, co otworzyło drogę do nowego, w pełni legalnego i niezwykle dochodowego biznesu. Jak grzyby po deszczu zaczęły powstawać sklepy oferujące różne odmiany zioła. Wiele z nich wykorzystuje nowoczesną technologię by ułatwić klientom zakup towaru. Stosuje do tego celu mobilne aplikacje, dzięki którym korzystanie z ich oferty staje się niezwykle wygodne.

Takie programy umożliwiają zamówienie marihuany za pomocą smartfona. Wówczas po kilku kliknięciach, zakupiona przesyłka dotrze bezpośrednio pod drzwi klienta. Takie aplikacje nie podobają się jednak koncernowi Google. Firma podkreśla, że nie zezwala na obecność w swym sklepie aplikacji umożliwiające zakup marihuany lub związanych z nią produktów. I to mimo legalności takich działań.

Dla przedsiębiorców nie wszystko jest jednak stracone. Google wyjaśnia, że aby aplikacje nadal mogą być obecne w jego sklepie, twórcy muszą po prostu umieścić koszyk zakupów poza nimi.

Nieoficjalnie mówi się, że Google chce by jego sklep postrzegany był jako miejsce przyjazne rodzinom i dzieciom. A nie będzie to możliwe, jeśli są w nim obecne aplikacje oferujące sprzedaż narkotyków. I to mimo faktu, iż w wielu miejscach USA jest to legalne.

marihuany

Źródło: Play.google.com

You may also like...