Google wprowadza kryzysowe alerty do map oraz wyszukiwarki

SOS Alerts to nowa funkcja wprowadzona przez Google do usługi Google Maps oraz wyszukiwarki. Jej zadaniem jest dostarczanie ważnych informacji w przypadku klęsk żywiołowych.

Natura staje się coraz bardziej nieprzewidywalna, zdarzają się więc powodzie, huragany, trąby powietrzne, czy też trzęsienia ziemi, które mogą pochłonąć wiele ofiar.

W przypadku takich klęsk żywiołowych które zdarzyły się w pobliżu miejsca naszego zamieszkania, pierwsze co robimy, to próbujemy się dowiedzieć co dzieje się z naszymi bliskim. Chcemy też uzyskać jak najwięcej informacji o zagrożeniu. Google nam to umożliwi, dzięki nowej funkcji SOS Alerts, wprowadzonej właśnie do wyszukiwarki oraz Google Maps.

Wyszukiwarka dostarczy nam m.in., oficjalne aktualizacje, informacje kontaktowe, mapy dotkniętego obszaru, a także tłumaczenia najważniejszych fraz. Jeśli natomiast korzystamy z Google Maps, wówczas na mapie zobaczymy ikony, których kliknięcie dostarczy nam ważne informacje. Dzięki temu uzyskamy znacznie lepszy obraz sytuacyjny, który pozwoli nam podjąć decyzję co powinniśmy dalej robić.

Nie po raz pierwszy Google dostarcza nam publiczne alerty w wyszukiwarce. SOS Alerts może być jednak bardzo pomocnym narzędziem w sytuacjach kryzysowych, dostarczając nam ważne informacje szybciej i znacznie sprawniej.

Google Maps

Źródło: Blog.google

You may also like...