Google wprowadza nowe funkcje do smartfonów z Pixel

Smartfony z rodziny Google Pixel otrzymały właśnie aktualizację dostarczającą im mnóstwo usprawnień, podnoszących komfort korzystania z telefonu.

Choć Google projektuje nowe funkcje dla Androida, to nie zaniedbuje też własnych smartfonów z rodziny Pixel. Koncern nieustannie opracowuje dla nich różnego rodzaju usprawnienia i właśnie udostępnił aktualizacje dostarczającą im kolejne funkcje.

Jedno z usprawnień dotyczy funkcji Adaptacyjnej Baterii. Obecnie funkcja pokaże dokładnie kiedy naszemu smartfonowi zabraknie energii do pracy. Może też wprowadzić dodatkowe ograniczenia w zużyciu baterii, aby wydłużyć czas pracy sprzętu. Ta opcja dostępna jest smartfonów drugiej generacji oraz nowszych modeli.

Kolejna nowość dotyczy zegara, w której pojawiła się nowa sekcja Bedtime. Możemy tam ustawić godzinę, o której zazwyczaj kładziemy się spać oraz wybrać relaksacyjną muzykę, ułatwiająca zasypianie. Jest też funkcja Sunrise Alarm, która w miarę zbliżania się do godziny o której wstajemy, będzie stopniowo zwiększała jasność ekranu. Google wyjaśnia, że za pomocą Family Link można również wybrać czas pójścia do łóżka dla dzieci. Wówczas gdy nadejdzie pora, funkcja automatycznie zablokuje dostęp do telefonu.

Google Assistant współpracuje teraz z innymi aplikacjami zainstalowanymi w telefonie. Możemy również poprosić go o nagranie w każdej chwili naszego głosu, a następnie przesłać jego transkrypcję do Google Docs. Dostępna jest też opcja przeszukiwania bazy nagrań na podstawie treści.

Kolejną nowością jest przeniesienie funkcji bezpieczeństwa w aplikacji Personal Safety, na wszystkie smartfony z rodziny Pixel. Jednakże funkcja wykrywania wypadku samochodowego jest dostępna tylko na trzeciej i czwartej generacji urządzeń.

Producent wprowadził też funkcję sprawdzania bezpieczeństwa połączoną z grafikiem. Jeśli np., mamy udać w niebezpieczne miejsce, to w przypadku gdybyśmy przestali odpowiadać, aplikacja automatycznie połączy się z kontaktami dla nagłych wypadków. Prześle im również naszą lokalizację. Funkcja pozwala także dostarczać powiadomienia o katastrofach naturalnych.

Wszystkie nowe opcje są właśnie dostarczane użytkownikom.

Pixel

Źródło

You may also like...