Google zmienia naszego smartfona w klucz bezpieczeństwa

Google udostępniło dla Androida nowe rozwiązanie, które pozwala zmienić smartfon w klucz bezpieczeństwa. Dzięki temu zabezpieczymy nasze internetowe usługi.

Dwuskładnikowe systemy autoryzacji, teoretycznie mają nam zapewnić większy poziom bezpieczeństwa internetowych usług. Są to rozwiązania, w których oprócz hasła do konta, używany jest dodatkowy kod wysyłany na smartfona. Początkowo faktycznie rozwiązanie się sprawdzało, ale hakerzy szybko znaleźli sposoby na rozpracowanie tego systemu. Obecnie jego użyteczność jest więc dużo niższa.

Oczywiście zawsze można zakupić klucz sprzętowy jak Google Titan, ale taki gadżet trochę kosztuje. Dlatego Google w takowy klucz postanowiło zmienić smartfona z Androidem. Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu dostępnemu w Androidzie od wersji 7.0 w gorę, możemy używać go do autoryzacji użytkownika. Funkcja współpracuje z systemami Max OS, Windows 10 oraz Chrome OS i może być aktywowana w kilka chwil.

Jak kto dokładnie działa? Otóż smartfon za pomocą technologii Bluetooth łączy się z komputerem, a następnie dokonuje autoryzacji. Nowa funkcja chroni nasze konto Google, a także konto Google Cloud, zapewniając dodatkową warstwę zabezpieczeń, bez konieczności używania kluczy sprzętowych. Objaśnia to dokładnie poniższe wideo.

Aktualnie funkcja dostępna jest w wersji beta, a to oznacza, że inżynierowie koncernu Google wciąż ją dopracowują. Więcej informacji na jej temat uzyskacie na blogu Google.

klucz bezpieczeństwa

Źródło: Blog.google

You may also like...