Gry Xbox Scorpio w natywnej rozdzielczości 4K

Microsoft dotychczas przegrywał z Sony walkę na rynku konsol, jednak firma liczy na to, że Xbox Scorpio pozwoli zmienić ten stan rzeczy. Koncern zapewnia, że nowy sprzęt będzie oferował natywną rozdzielczość 4K, a nie tylko skalował ją do 4K, jak w przypadku PlayStation 4 Pro.

Dotychczas obie konsole obecnej generacji miały wydajność na tym samym poziomie, jednak w przypadku nowych modeli PS4 Pro oraz Xbox Scorpio, może się to zmienić na korzyść platformy Microsoftu.Wiemy już na pewno, że PS4 Pro będzie oferowało gry w rozdzielczości 4K. Nie będzie to jednak rozdzielczość natywna, lecz upscalowana. Może to oznaczać, że sprzęt Sony nie jest zbyt mocny, więc gry tak naprawdę będą działać w Full HD, natomiast specjalny moduł upscalera, które znajdują się m.in. w nowoczesnych telewizorach, zajmie się podbiciem rozdzielczości.

Tymczasem Shannon Loftis, główny manager Microsoft Studios twierdzi, że Xbox Scorpio będzie renderował gry w natywnej rozdzielczości 4K. W odróżnieniu od PS4 Pro nie będzie to więc nieco podrasowane PS4, lecz zupełnie nowa konsola, która pojawi się w sprzedaży dopiero na przyszłoroczną gwiazdkę. Mówi się, że Xbox Scorpio ma być około 40 % mocniejszy od platformy Sony.

Cena urządzenia nie jest na razie znana. Ale jako że będzie to najmocniejsza konsola, jaką Microsoft kiedykolwiek stworzył, na pewno nie będzie tania.

Źródło: Gamespot.comYou may also like...