Hakerzy wykradli dane klientów T-Mobile

Jeśli korzystanie z usług operatora T-Mobile, to macie problem. Firma Experian będąca jednym z jego partnerów, została właśnie zaatakowana przez hakerów. W wyniku włamania na serwery, wykradziono stamtąd dane osobowe należące do ponad 15 mln klientów, w tym także informacje o ich kartach kredytowych. Dobre w tym wszystkim jest to, że chodzi tylko o amerykańskich klientów.

W Stanach Zjednoczonych praktycznie co chwila dochodzi do hakerskiego ataku na jakąś sieć komputerową. Tym razem cyberprzestępcy dobrali się do danych 15 mln klientów amerykańskiej sieci T-Mobile. Włamania nie dokonano bezpośrednio na serwery operatora, lecz jednego z partnerów, firmy Experian, która przechowywała informacje o zdolności kredytowej klientów podpisujących z operatorem umowy w okresie od 1 września 2013 do 16 września 2015 roku.

Łupem hakerów padły m.in., dane osobowe klientów, łącznie z nazwiskami, adresami, datą urodzin, numerem ubezpieczenia społecznego, jak również dowodami tożsamości, takimi jak prawo jazdy czy numer paszportu. Wprawdzie wspomniane dane były zaszyfrowane, jednak firma przyznaje, że hakerzy mogli sobie poradzić z systemem szyfrowania.

Skradzione dane mogą posłużyć do kradzieży tożsamości, a ich właściciele będą narażeni na poważne problemy, w tym również straty finansowe.

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...