Halo Infinite zadebiutuje bez dwóch ważnych trybów

Nadchodzące Halo Infinite może rozczarować część fanów tej znanej serii. W momencie premiery gra nie będzie oferować kampanii co-op, a także trybu Forge. Studio planuje bowiem skupić się głównie na kampanii single-player oraz trybach wieloosobowych.

Fani Master Chiefa na premierę Halo Infinite oczekują już od kilku dobrych lat i wielu z nich nie może doczekać się debiutu strzelanki. Niestety tytuł może rozczarować wielu graczy, gdyż 343 Industries potwierdziło właśnie, że pojawi się w sprzedaży bez dwóch ważnych trybów.

Deweloper poinformował iż gra będzie pozbawiona kampanii rozgrywanej w trybie kooperacji z przyjaciółmi, a także trybu Forge. Firma wyjaśniła, że na razie woli skupić się na kampanii dla samotnego gracza oraz na trybach rozgrywki wieloosobowej. Dlatego zdecydowała, że wymienione opcje schodzą na dalszy plan.

Nowe tryby oczywiście pojawią się w grze, ale nastąpi to w późniejszym terminie. Kampanię co-op zaplanowano na drugi sezon, natomiast Forge dołączy w trzecim sezonie. Plan studia zakłada udostępnianie nowego sezonu co kwartał, więc kampanii możemy spodziewać się trzy miesiące po premierze, natomiast Forge pół roku po debiucie gry.

Wiadomość o braku trybów może być rozczarowaniem dla fanów oczekujących Halo Infinite. Tym bardziej że premierę gry już raz przesunięto, gdyż pierwotnie miała się ukazać w zeszłym roku.

Nieoficjalnie mówi się, że gra pojawi się w sezonie świątecznym, ale nie wiadomo dokładnie kiedy to nastąpi. 24 sierpnia odbędzie się event poświęcony konsoli Xbox, na którym 343 Industries być może ogłosi konkretny termin premiery strzelanki. Dodam jeszcze, że gra ukaże się na konsole Xbox, PC oraz Xbox Cloud Gaming.

Halo Infinite

Źródło

You may also like...