HMD Global planuje więcej modeli Nokii z dziurą w wyświetlaczu

Producenci smartfonów powoli adaptują się do nowego sposobu umieszczania przednich kamer. Dziurę w ekranie będzie mieć nie tylko Nokia 8.1 Plus, ale też Nokia 6.2.

Zapoczątkowana przez Samsunga nowa moda na umieszczanie przednich kamer w okrągłej dziurze w ekranie, staje się coraz popularniejsza. Z podobnej koncepcji zamierza skorzystać również firma HMD Global. To nowy gracz na tym rynku, który sprzedał dotąd 70 mln smartfonów.

Kilka dni temu pojawiły się przecieki sugerujące, iż fińskie przedsiębiorstwo pracuje nad modelem Nokia 8.1 Plus, który będzie mieć dziurę w ekranie. Kolejne doniesienia mówią nam jednak, że firma nie ograniczy się tylko do jednego modelu z tym rozwiązaniem. Z przecieków udostępnionych przez Nokia Leaks wynika, że w planach jest jeszcze Nokia 6.2 lub Nokia 6 2019, również posiadająca otwór pod przednią kamerę. Początkowo uważano, że głównym rynkiem dla tego modelu będą Chiny, ale potem pojawiły się informacje, że trafi również do USA.

Nokia 6.2 dostanie 6.2-calowy wyświetlacz z niewielkim otworem, w którym znajdzie się przednia kamera. Pod maską będzie pracował Snapdragon 632 z 4/6 GB RAM. Do zdjęć posłuży podwójny 16 MP aparat z optyką Zeiss, natomiast odpowiednie doznania podczas oglądania filmów zapewni technologia OZO Audio zapewniająca przestrzenny dźwięk.

Smartfon może pojawić się w sprzedaż pod koniec stycznia lub na początku lutego.

Nokia 6.2

Nokia 8.1 Plus 91mobiles.com

Źródło: Twitter.com

You may also like...